Beata Majewska - ,,Konkurs na żonę" i ,,Bilet do szczęścia" (recenzja)

,,Od kiedy jesteś obok mnie, na pewno jestem lepszy, niż byłem kiedykolwiek.''


Tak więc, dzisiaj pierwszy post-recenzja w tym roku. Mam nadzieję,  że wszystkim się spodoba. Zapraszam do przeczytania.  

Konkurs na żonę

Beata Majewska

Cykl: Konkurs na żonę (tom 1)
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 10 maja 2017 Każdy z nas zna ramy romansu. Ona i on zakochują się w sobie po ówczesnym spotkaniu, albo jedno z bohaterów zakochuje się i mówi o tym ukochanemu, lecz drugie z tych dwojga nie zdaje sobie sprawy z uczucia, jakim darzy swojego wybranka, albo dostaje olśnienia. I rzeczywiście, cykl książek Beaty Majewskiej w pełni w te ramy się wpasowuje. Hugo to typowy kobieciarz, lecz by przejąć kancelarię i majątek wujka, który ten zapisał mu w testamencie musi wypełnić jeden, choć bardzo ważny warunek - musi się ożenić i mieć z wybranką dziecko. Prawnikowi niezbyt podoba się pomysł wujka, ale nic na to nie poradzi i czym prędzej postanawia szukać swojej wybranki. Postanawia wprowadzić w życie swój plan poślubienia kobiety, która pomoże mu wypełnić warunki testamentu. Trafia na Łucję, studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego, która jest zapaloną czytelniczką (zresztą Hugo poznaje ją w bibliotece). Hugo wraz ze swoim przyjacielem Adamem wymyślają nawet konkurs w którym Łucja startuje. I tutaj dalsze ramy planu ,,Żona" zostają powoli wypełniane, lecz w którymś momencie zaczyna się sypać, bo wybranka dowiaduje się dlaczego była obiektem zainteresowania Hugo.


Bilet do szczęścia

Beata Majewska

Cykl: Konkurs na żonę (tom 2)
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 5 lipca 2017
Hugo i Łucja to osoby, które posiadają całkowicie odmienne charaktery. On poważny można by nawet powiedzieć, że wyrachowany, a ona ufna i wrażliwa, całkowicie wpatrzona w swojego narzeczonego. Cóż, gdy misternie utkany plan zaczyna się psuć nic już nie będzie takie samo. Nawet gdy Hugo zda sobie sprawę, że kocha Łucję, ona nie będzie po tym wszystkim już mu zaufać tak jak kiedyś. Ale do ponownego połączenia bohaterów nie dojdzie tak szybko, bo będą musieli przeskoczyć wiele przeszkód, które staną im na drodze do szczęścia.   

Po książkę ,,Konkurs na żonę" sięgnęłam dlatego, że bardzo spodobała mi się jej fabuła. ,,Bilet do szczęścia" za to musiałam przeczytać ponieważ chciałam się dowiedzieć, jak potoczyły się dalsze losy bohaterów. Przyznam, że książki Beaty Majewskiej czytało mi się bardzo szybko, można powiedzieć nawet, że zajęło mi to jeden wieczór. Jedynie czego mi w nich brakowało to, że postacie nie miały jak dla mnie dobrze nakreślonych cech swoich charakterów, a Łucja czasami była za bardzo ,,cukierkowa". Myślę, że mogła czasami pokazać w niektórych sytuacjach swoje ,,pazurki", ale mimo to książkę czytało mi się jak napisałam powyżej bardzo dobrze. Humoru książce dodają także ,,złote rady" babci Zosi. Może fabuła nie jest zbyt skomplikowana i każdy może domyślić się zakończenia tej historii, ale przecież to jest właśnie ten powód dla którego czytamy romanse. Gdy sięgamy po książki z tego gatunku chodzi nam o to, by chociaż na chwilę oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości i przeżyć coś wspólnie z naszymi bohaterami. Uważam, że książki Majewskiej nam na to pozwalają. Z pewnością będę czekała na kolejne powieści tej autorki.

Ocena :    (8/10)            

2 komentarze:

  1. Szkoda, że gdzieś nie widać twoich wcześniejszych postów. Zmiana wyglądu bloga bardzo ci się udała. Czekam na recenzję Pokojówki milionera i mam nadzieję że zrecenzujesz też najnowszą książkę Beaty Majewskiej pt Baśnik. Będę z niecierpliwością czekała na te recenzje. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, kochana czytelniczko. Miło mi z powodu tego, że zmiana wyglądu bloga spodobała Ci się. Niestety przy zmianie wyglądu bloga wszytkie posty z tamtego roku usunęly się. W takim razie musiałam recenzować książki ,,od nowa". Z pewnością zrecenzuję obie książki o które pytasz na moim blogu. Zapraszam Cię do czutania nowych postów. Pozdrawoam. :) Kasia Katarzyna

      Usuń

Witam Cię kochany czytelniku. Bardzo się cieszę, że trafiłeś na mojego bloga. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Pozdrawiam
Katarzyna ♥

Copyright © 2014 Mój Świat Literatury , Blogger
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...