10 książek, na które czekam w styczniu

Rok 2019 upłynął bardzo szybko. W grudniu wydawcy nie mieli dla swoich czytelników wielu premier, za to w styczniu każdy czytelnik na pewno znajdzie coś dla siebie. Zapraszam Was na przegląd najciekawszych premier w styczniu 2020 roku.       Alicja Sinicka
Stażystka       

Alicja Sinicka szturmem podbiła serca czytelniczek. Książka ,,Oczy wilka" i jej kontynuacja przyjęła się bardzo dobrze. Jej nowa powieść bardzo mnie zaintrygowała. Jest firma i tajemnicze zbrodnie. Ja się nie mogę doczekać i wierzę, że się nie zawiodę.

Premiera książki: 29.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Opis:
Zakazany układ i seria tajemniczych zbrodni.
Wciągający thriller psychologiczny Alicji Sinickiej.
Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża. Wie, która kandydatka go zaintryguje. Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi.
Klaudia Neter nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz zamierza się z niego wycofać.
W Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet. Każda z nich wcześniej odbywała staż u Skalskiego. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Nie wie jednak, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo.

       Sarah Brianne
Nero       

Nero to pierwszy tom jednej z najbardziej wyczekiwanych zagranicznych serii mafijnych. I jeżeli ta książka naprawdę jest tak dobra, jak piszą czytelniczki, to ja jak najbardziej się na nią piszę i już nie mogę doczekać się, aż ją przeczytam.

Premiera książki: 2.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłeOpis:
Pierwszy tom jednej z najbardziej wyczekiwanych zagranicznych serii mafijnych!
Nero ma władzę.
Dla Nero, króla Legacy Prep, Elle jest tylko zadaniem do wykonania – jego przepustką do mafijnych szeregów i szansą na zdobycie uznania w oczach własnego ojca. Chłopak nigdy nie znał takiej dziewczyny jak ona. Jedyne panny, które kiedykolwiek zaprzątały jego myśli, to te, które wskakiwały mu do łóżka. I to wtedy, kiedy mówił im, że mają to zrobić.
Elle się boi.
Dla Elle Nero był tylko ciekawym zjawiskiem, które lubiła podziwiać z daleka. Obserwowała go jak film, na którego oglądanie nie miała czasu. Jej codzienna rzeczywistość była walką o przetrwanie na szkolnych korytarzach i zapewnienie ochrony najbliższej przyjaciółce, Chloe.
Zły czas, złe miejsce.
Kiedy Elle przez przypadek staje się świadkiem porachunków mafijnych, drogi jej i Nero w końcu się przecinają. Chłopak musi się dowiedzieć, co dokładnie widziała tamtego wieczoru. I lepiej, żeby dziewczyna powiedziała to, co on chce usłyszeć, bo w przeciwnym razie może nie doczekać swoich kolejnych urodzin.


       J. Harrow
Nieodpowiednia dziewczyna       


Książka, w której tatuażystka jest główną bohaterką - biorę w ciemno ! Opis tej powieści naprawdę mnie zaintrygował i myślę, że to może być naprawdę dobra historia, która porwie mnie na wiele godzin.

Premiera książki: 28.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka


Opis:
Gdy cały świat jest przeciwko, a serce i rozum nie współgrają, może wydarzyć się wszystko
Eve to młoda, zdolna tatuażystka. Stroni od mężczyzn i nie wierzy w miłość. Natura buntowniczki i skóra pokryta tatuażami sprawiają, że ludzie oceniają ją dość jednoznacznie.
Daniel to jej kompletne przeciwieństwo – wychowany w kochającej rodzinie, dobrze wykształcony, szarmancki. Zawsze wie, jak się zachować… do czasu, gdy spotyka Eve. Zjawia się w jej salonie razem z Alice, swoją dziewczyną, z zamiarem zrobienia sobie miłosnych pamiątek na skórze. Od pierwszej chwili ulega niespodziewanej fascynacji młodą tatuażystką i wbrew rozsądkowi postanawia poznać ją bliżej. Nie ma pojęcia, że ich drogi przecięły się już wcześniej…

       Magdalena Majcher
Prawda przychodzi nieproszona       

Prawda przychodzi nieproszona to pierwszy tom serii Osiedle Pogodne. Autorka wzięła tym razem na tapetę luksusowe osiedle, w którym każdy ma swoją tajemnicę. Ja jestem zaintrygowana.

Premiera książki: 15.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal


Opis:
Zajrzyj za zamknięte drzwi luksusowych domów!
Osiedle Pogodne – poznaj jego tajemnice.
Magdalena starannie ukrywa swoją przeszłość przed światem. Sama nie wie już, co jest prawdą, a co kłamstwem. Nie radzi sobie z nasilającymi się zaburzeniami lękowymi i naciskami męża, aby zdecydowali się na dziecko.
Magdalena musi wreszcie skonfrontować się z samą sobą i historią swojej rodziny.
Co tak naprawdę wydarzyło się w jej rodzinnym domu?
Kto był prawdziwą ofiarą tragedii, która na zawsze odmieniła życie kobiety?


       Anna Wolf
Serce gangstera       


Miałam okazję przeczytać parę rozdziałów tej powieści na Wattpadzie i naprawdę się wciągnęłam. Nie mogę się więc doczekać, aż przeczytam dalsze losy bohaterów.

Premiera książki: 22.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe


Opis:
Pierwszy tom nowej serii mafijnej!
Ponad milion odsłon na Wattpadzie!

„ – Ile jestem warta? Spójrz mi w oczy i powiedz to – rozkazuję mu chłodnym tonem, na który Nick się wzdryga.
– Milion – odpowiada przez zaciśnięte zęby”.

Dwudziestodwuletnia Chloe McCoy nigdy się nie spodziewała, że jej brat Nick wpadnie na tak egoistyczny pomysł. Pokazał groźnemu gangsterowi pewne zdjęcie, sugerując, że to właśnie ona mogłaby być zabezpieczeniem spłaty karcianych długów.
I mimo iż Nick próbował później wyprostować niefortunny zbieg okoliczności, twierdząc, że to samochód, a nie ona, miał gwarantować spłatę długu, Aleksiej Tarasow już ułożył sobie w głowie plan. Szalony plan.
Z mężczyznami takimi jak Tarasow nie można pogrywać. Kiedy gangster jego pokroju zobaczy coś, co mu się spodoba, zrobi wszystko, żeby to mieć.       Anna Langner
Zniszcz mnie       

Bardzo podoba mi się okładka tej książki, a historia, która się za nią kryje wydaje się jeszcze ciekawsza. Lubię takich bohaterów i czuję, że to może być naprawdę dobra lektura na wieczór.

Premiera książki: 29.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo KobieceOpis:
On i ona.
Pogubiony imprezowicz i zbuntowana outsiderka.
Nie spodziewają się siły rażenia gorącego uczucia, które ich połączy.
Barry uchodzi za prawdziwą duszę towarzystwa, ale to tylko pozory. Tak naprawdę czuje się samotny i ma wiele kompleksów, które ukrywa pod tatuażami, piercingiem i ekscentryczną fryzurą. Nie jeździ motocyklem i nie zalicza panienek jak jego kumple.
Pewnego dnia zauważa tajemniczą nieznajomą, która na jego widok w panice ucieka i gubi swój szkicownik. Barry odkrywa, że dziewczyna ma wielki talent i ze zdziwieniem zauważa, że… każdy rysunek przedstawia jego.
Amy, którą wszyscy mają za dziwoląga, chce odzyskać swoją własność. Ma jednak pewien plan, w którym to właśnie Barry może jej pomóc.       Heather Morris
Podróż Cilki       

Zdania na temat powieści ,,Tatuażysta z Auschwitz" są mocno podzielone. Jedni autorkę chwalili, inni potępiali. Ja byłam raczej po środku. Przeczuwałam, że autorka pokusi się o opowiedzenie nam historii Cilki i przyznam szczerze, że jestem jej bardzo ciekawa. Być może autorka naprawi błędy, które popełniła pisząc historię Lale ?

Premiera książki: 15.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy


Opis:
Kontynuacja międzynarodowego bestsellera Tatuażysta z Auschwitz.
Historia młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow, tatuażysta z Auschwitz, uważał za najdzielniejszą osobę, jaką kiedykolwiek poznał.
Uroda ją uratowała – i skazała na piekło. Cilka ma zaledwie szesnaście lat, kiedy trafia do Auschwitz. Tam szybko się uczy, że uroda daje siłę, a ta oznacza przetrwanie. Kiedy po trzech latach Armia Czerwona wyzwala obóz, dziewczyna nie odzyskuje wolności: zostaje oskarżona przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na piętnaście lat łagru w Workucie.
Tak zaczyna się długa i bolesna podróż Cilki. Na Syberii staje przed wyzwaniami zarówno nowymi, jak i boleśnie znanymi, w tym niechcianą uwagą strażników. Młoda kobieta, która podczas Zagłady straciła całą rodzinę, musi się zmierzyć nie tylko z trudnymi warunkami życia na nieludzkiej ziemi i pracą ponad siły, ale i ciążącym nad nią poczuciem winy.
W sowieckim łagrze spotyka ludzi dobrych i okrutnych, mądrych i zaślepionych, codziennie zmaga się ze śmiercią i terrorem. Ale odkrywa w sobie siłę, o którą się nigdy nie podejrzewała i widzi, że ​​pomimo wszystkiego, co jej się przydarzyło, w jej sercu jest miejsce na miłość – miłość, która da jej siłę, by myśleć o przyszłości.
To opowieść o cierpieniu, ale także o niezwykłej odwadze i harcie ducha w obliczu niesprawiedliwości i okrucieństwa. Opowieść o sile, niezłomności, człowieczeństwie i – przede wszystkim – nadziei, nawet w najgłębszych ciemnościach.

       Katarzyna Bester
Słodki kłamca       

Kolejna lekka powieść w moim zestawieniu. Lubię takie historie i na pewno się na nią skuszę.

Premiera książki: 15.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece


Opis:
Mówią, że kłamstwo ma krótkie nogi.
W tym przypadku – uwodzicielski wzrok i przyciągający magnetyzm.
Świat Stelli legł w gruzach, kiedy zastała byłego już chłopaka między nogami innej kobiety. Teraz z pomocą przyjaciółki Victorii próbuje uporządkować sobie życie od nowa. Gdy tylko postanawia zrobić przerwę od facetów, los stawia na jej drodze przeszkodę. Podwójną.
Robert jest seksownym właścicielem sieci kawiarni słynącej z najlepszej szarlotki w mieście. Z kolei Adam, jej nowy sąsiad, niezwykle pomocnym i kuszącym przystojniakiem. Każdy z nich może okazać się kolejnym kłamcą.
Mimo obaw i natury romantyczki w Stelli budzi się ogromne pożądanie. Szukanie miłości w świecie pełnym niedomówień jest trudnym wyzwaniem. I zaskakująco podniecającym.


       Anna Kasiuk
Obok ciebie       

Książka o odkrywaniu kobiecości, spełnianiu marzeń. Myślę, że wiele kobiet rezygnuje z wielu swoich marzeń, gdy przychodzi się mierzyć z codziennością, dlatego książka Kasiuk wydaje się bardzo ciekawa. Ja będę na nią czekała i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Premiera książki: 15.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czwarta StronaOpis:
Nigdy nie rezygnuj z marzeń
Pełna namiętności opowieść o odkrywaniu swojej kobiecości i czerpaniu z życia pełnymi garściami.
Życie Izabeli przypomina sielankę: kochający mąż, urocze dzieci, praca, która daje satysfakcję… Izabela jest szczęśliwa i wierzy, że w imię miłości warto było lata temu zrezygnować z największej pasji, jaką był taniec.
Wszystko zmienia się jednak w chwili, gdy w wyniku rutynowego badania lekarz stawia niepokojącą diagnozę. Izabela postanawia odmienić swoje uporządkowane życie. Aby odnaleźć utraconą iskrę, zapisuje się do szkoły salsy. Nie wie jeszcze, że powrót na parkiet ożywi skrywane pragnienia.
Czy dojrzałe uczucie przetrwa tę próbę? Jakie decyzje podejmie Izabela? I czy wystarczy jej odwagi, aby ponieść ich konsekwencje?


       Monika A. Oleksa
Miłość w kasztanie zaklęta       

Tytuł tej powieści, jak i sam jej opis są naprawdę ciekawe i tajemnicze. Jestem ciekawa, jak autorka poprowadzi całą fabułę i jak potoczy się historia Marty.

Premiera książki: 22.01.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo FiliaOpis:
Wierzę w to, że miłość jest nieśmiertelna. Nie istnieją dla niej czas ani żadne granice. Ona trwa, wbrew nam, wbrew zwątpieniu, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wbrew wszystkiemu.
Miłość w kasztanie zaklęta to piękna powieść o miłości, która musi przetrwać mimo przeciwności losu. O trudnych decyzjach, ludzkich słabościach i umiłowaniu życia. O dostrzeganiu niedostrzegalnego.
Marta, samotna trzydziestoparoletnia nauczycielka, ma przyjaciół, plany i marzenia, ale nie ma nikogo bliskiego, z kim mogłaby się nimi dzielić. Przedwczesna śmierć rodziców, a potem odejście ukochanej babci pozostawiły w niej głęboki ślad oraz poczucie ulotności i kruchości ludzkiego życia. Marta wie jednak, że wszystko ma swój czas, i dlatego czeka na księcia z bajki. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Piotr. Kim jest jednak tajemnicza kobieta, która zaklęła w kasztanie swą miłość do Piotra i do małego Miłosza? Czy ich losy, w zadziwiający sposób wplecione w życie Marty, się połączą? Czy Marta jest gotowa na przyjęcie wszystkiego, co przyniesie jej przyszłość?I jak, znaleźliście jakąś powieść dla siebie w moim zestawieniu ? A może czekacie na jakieś inne ? Zapraszam do podzielenia się sowimi tytułami w komentarzach.

12 komentarzy:

 1. Ja również czekam na książki Stażystka, Prawda przychodzi nieproszona, Zniszcz mnie i Obok ciebie. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się :D Mam nadzieję, że się na nich nie zawiedziemy :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Na żadną z wymienionych przez Ciebie książek jakoś szczególnie nie czekam, aczkolwiek kilka z nich zainteresowało mnie na tyle, że może przyjrzę się im bliżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, styczeń obfituje w premiery, więc może coś dla siebie znajdziesz :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Nie czekam na żadną z wymienionych przez Ciebie książek ;). Za to oczekuję na nowe wydanie "Dobrych żon" od wydawnictwa MG, bo zapowiada się pięknie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam, rzeczywiście szykuje się na bardzo ładne :D
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Może jedną kojarzę, gdzieś mi śmignęła pozycja "Nero", a do "Zniszcz mnie" jest ciekawa, a taka melancholijna do "Miłość w kasztanie zaklęta".

  Zapraszam do mnie na www.xarn.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, ta ostatnia propozycja jest nieco melancholijna, ale za to bardzo mnie zaintrygowała :D
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Podróż Cilki zawiera jakąś nutę tajemnicy więc będę czekała na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, akurat mam ją już na półce i niedługo zacznę czytać, tak więc zobaczymy, czy autorka się poprawiła :D
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Poczekam na Twoje recenzje i wtedy osądzę, czy warto sięgnąć po te książki...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię kochany czytelniku. Bardzo się cieszę, że trafiłeś na mojego bloga. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Pozdrawiam
Katarzyna ♥

Copyright © 2014 Mój Świat Literatury , Blogger
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...