10 książek, na które czekam w marcu

Dzisiaj "bonusowy", zdarzający się raz na cztery lata 29 luty. Ja, ostatniego dnia lutego zapraszam Was na przegląd najciekawszych premier marca.       Cora Reilly
Złączeni nienawiścią       

Dwie poprzednie części okazały się dobrym wstępem. Trzecią część miałam okazję przeczytać w połowie w oryginale, ale teraz znowu chcę przeczytać całość, tym razem w tłumaczeniu, tak więc na premierę czekam z dużą cierpliwością.

Premiera książki: 25.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe               Opis:
Niecierpliwie wyczekiwana historia niezwykle niebezpiecznego mafiosa Matteo i niepokornej Gianny!
Gianna obiecała sobie, że nigdy nie podzieli losu swojej siostry Arii, która została żoną zupełnie obcego mężczyzny. Tak nie będzie wyglądała przyszłość Gianny, choćby miała zapłacić za to własną krwią.
Matteo „Ostrze” Vitiello postanowił, że ożeni się z Gianną, kiedy tylko zobaczył ją na ślubie swojego brata Luki. Rocco Scuderi przystał na tę zachciankę i obiecał Matteo rękę swojej niepokornej córki. Jednak problem w tym, że Gianna stawia opór, deklarując, że nigdy nie wyjdzie za mąż z przymusu.
Ku zaskoczeniu wszystkich dziewczyna spełnia swoje groźby. Kilka miesięcy przed ślubem wymyka się ochroniarzom i ucieka do Europy, gdzie zaczyna nowe życie.
Jednak Gianna dobrze wie, że mafia nigdy nie przestanie jej szukać, a ukrywanie się przed jej mackami jest niezwykle trudne. Szczególnie kiedy poluje na nią jeden z najlepszych łowców – Matteo Vitiello.


       Karolina Głogowska
Mój ukochany wróg       

Gdy zobaczyłam w zapowiedziach tę powieść byłam bardzo sceptycznie do niej nastawiona, ale zarazem zaciekawiona. Mam nadzieję, że autorka dostarczy czytelnikom wiele emocji.

Premiera książki: 11.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.

Opis:               
Szacuje się, że tylko kilka procent psychopatów przebywa w więzieniach. Reszta jest na wolności. Nika spotkała jednego z nich.
Był miły i inteligentny. Nie wzbudzał w niej żadnych podejrzeń. Z łatwością nawiązał z nią kontakt, pewnością siebie i błyskotliwością oczarowując ją już podczas pierwszej rozmowy, co stało się przepustką do kolejnych spotkań. Jeszcze z nikim tak dobrze się nie dogadywała, rozumiał ją i wspierał, kiedy tego potrzebowała. Stał się dla niej mężczyzną idealnym i nic nie wskazywało na to, by miało się to zmienić. Do czasu…
Nika to młoda dziewczyna pełna ufności i empatii do otaczającego ją świata. Prowadzi spokojne i wyważone życie, dopóki na jej drodze nie pojawia się przystojny i intrygujący Jonasz. Dziewczyna bardzo szybko ulega jego nieodpartemu urokowi. Kiedy myśli już, że znalazła idealnego mężczyznę, on krok po kroku zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze. Niebo, które z nim stworzyła, nagle zamienia się w piekło.
„Mój ukochany wróg” to obraz toksycznego związku kobiety z psychopatą, człowiekiem niezdolnym do odczuwania głębszych emocji. Jonasz nie liczy się z potrzebami i uczuciami innych ludzi, traktuje ich jako narzędzie do osiągania swoich celów, a Nika staję się jednym z nich.
Przeczytaj tę książkę i dowiedz się, jak działa umysł psychopaty.


       Alicja Skirgajłło
Sposób na Francuza       

Autorka debiutowała nieco "komediowymi" powieściami z duża dawką śmiechu, które stanowiły ciekawą odskocznię. Jestem ciekawa, co więcej ma nam do zaoferowania autorka, dlatego z pewnością przeczytam tę historię.

Premiera książki: 25.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Editio Red

               Opis:
Miłość trwalsza niż... tatuaż
Ona - córeczka tatusia. Nieco rozpieszczona, odrobinę rozkapryszona, ciut niegrzeczna. Lubi zabawę, adrenalinę, lekki powiew szaleństwa. Nie zawsze kontrolowanego. Ma własne studio tatuażu, ściga się w nielegalnych wyścigach motocyklowych, pracuje w firmie ojca produkującej markowe perfumy.
On - biznesmen. Człowiek poważny, ustabilizowany, przewidywalny. Oczekujący tego samego od innych, zwłaszcza współpracowników. Od czterech lat związany z Monique, znaną modelką.
Polka i Francuz. Oboje młodzi, oboje piękni, ale poza tym zupełnie różni, jak ogień i woda - jednak złośliwym zrządzeniem losu skazani na współpracę. Od pierwszego spotkania, podczas którego Theo omyłkowo bierze Aurelię za tancerkę go-go, to znajomość przesycona wzajemną niechęcią. Wyjątkowo silną, wydawałoby się, że nie do przezwyciężenia...
Czy aby na pewno?


       Kristen Ashley
Córka gliniarza       

Lubię takie książki, z jednej strony romantyczne, ale z drugiej z nutką sensacji. Mam nadzieję, że autorka mnie nie zawiedzie.

Premiera książki: 18.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muza
Opis:               
Indy Savage, właścicielka niewielkiej księgarni, ma wszystko, o czym mogłaby zamarzyć. No… prawie. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego – najprzystojniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek spotkała, czyli Lee Nightingale’a, do którego wzdycha od lat. Chłopak jednak wydaje się odporny na jej zalotne spojrzenia, czarujące uśmiechy i czułe słówka. Zniechęcona ciągłymi niepowodzeniami Indy postanawia nie marnować więcej czasu na starania, które i tak nie przynoszą efektów. Od teraz będzie się trzymać od Lee z dala. Ale wkrótce ich drogi znów się przetną. Kiedy pracownik Indy gubi worek diamentów, ściągając na siebie niebezpieczeństwo, dziewczyna chce mu pomóc, ale wpada w poważne tarapaty. Tylko jedna osoba może ją z nich wyciągnąć. Jest nią oczywiście Lee, który prowadzi prywatną agencję detektywistyczną i który wreszcie sobie uświadamia, że Indy nie jest mu obojętna.       Whitney G.
Niegrzeczny szef       

Tę autorkę zna chyba większość czytelniczek. Tym razem Whitney G. znowu swoją powieść osadziła w świecie biznesu. Mam nadzieję, że to będzie ciekawa historia i dobre rozpoczęcie serii.

Premiera książki: 11.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
               Opis:
Nowa powieść autorki bestsellerowej „Turbulencji” i serii Domniemanie niewinności
Michael Leighton, dyrektor nowojorskiego wydawnictwa i znany playboy, szuka nowej asystentki. Dotychczasowe kandydatki nie potrafiły sprostać jego oczekiwaniom. Aż pojawiła się ona.
Mya nie cierpi swojego nowego szefa. Zachowuje się wobec niej niemiło i arogancko. Co prawda nieźle jej płaci i  przy tym jest niezwykle pociągający, ale przecież nie jest jego własnością. Postanawia zwolnić się z wydawnictwa i szukać szczęścia w innej firmie.
Szef dowiaduje się o jej decyzji. Nie może pozwolić jej odejść – nie tylko dlatego, że jest perfekcyjna w swojej pracy. Ta kobieta ma w sobie coś więcej. Michael ma plan – jeśli Mya myślała, że jest niegrzecznym szefem to jeszcze nie wie na co go stać.       Kinga Litkowiec
Miasto mafii       

Ta książka robiła już furorę na Wattpadzie. W końcu można ją będzie przeczytać w wersji papierowej. Ja nie miałam okazji czytać jej na platformie, ale myślę, że z pewnością sprawdzę, na czym polega jej fenomen wśród czytelniczek.

Premiera książki: 5.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Opis:               
To oni tutaj rządzą!
Dwudziestotrzyletnia Emma Greene odnajduje swoje miejsce w małym mieście niedaleko Nowego Jorku. Wydaje się, że kobieta może w końcu zacząć szczęśliwy rozdział swojego życia, jednak nagle w miasteczku, które miało być jej ostoją, władzę przejmuje mafia.
Wielu mieszkańców postanawia się wyprowadzić, ponieważ nie wytrzymuje napięcia związanego z przybyciem niechcianych gości. Emma nie zamierza tego robić, wręcz przeciwnie. Nowi sąsiedzi niezwykle ją interesują, wręcz fascynują. I bacznie im się przygląda.
Myślała, że to ona obserwuje ich, ale bardzo się myliła. Oni od dawna mają ją na oku, szczególnie ich szef, Arthur Rossi. Kiedy Emma staje się świadkiem mafijnych gierek, Arthur w końcu będzie miał pretekst, aby się do niej zbliżyć.
Mogła uciec.
Miała wybór.
On jej na to pozwolił.
Ale tego nie zrobiła.       Katarzyna Kowalewska
Pudełko z pamiątkami       

Historia pełna humoru i lekkości - biorę ! Okładka przyciąga wzrok, a sam opis sprawia, że jestem nią bardzo zaintrygowana. Wierzę, że się nie zawiodę.

Premiera książki: 10.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
               Opis:
Pełna humoru opowieść z rodzinną tajemnicą w tle
Aśka Maciejska to singielka, której zadziorności i dowcipu można tylko pozazdrościć. W wolnych chwilach albo ratuje z opałów przyjaciółki, albo sama pakuje się w tarapaty. Tak też staje się w momencie, kiedy postanawia poznać prawdę o swoich rodzicach. Babcia Maryla, z którą mieszka od ósmego roku życia, nie chce rozmawiać o tym, co było. Próba konfrontacji dla jednej kończy się kontuzją, a dla drugiej szpitalem. Od tego momentu Aśka będzie zmuszona przełamać swoją niechęć do proszenia innych o pomoc. Będzie również wspierać Wiktorię – neurotyczkę o samoocenie na poziomie Rowu Mariańskiego, oraz Lilianę – świeżo upieczoną małżonkę. Przy okazji stanie się ekspertką od problemów nastolatek.
Przez cały czas nie przestanie szukać tajemniczego pudełka z pamiątkami, czyli furtki do zagadki z przeszłości. A pewien ortopeda o nieposkromionej czuprynie nie będzie chciał opuścić jej myśli…


       Susan Anne Mason
Wielkie nadzieje       

Pierwsza część serii mi się spodobała, więc jestem ciekawa, jakie inne historie ma nam do opowiedzenia autorka. Czasami warto się oderwać i przenieść do XX-wiecznej Kanady.

Premiera książki: 12.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dreams
     


Opis:               
Emmaline przez całe życie tęskniła za ojcem, którego straciła, gdy była jeszcze niemowlęciem. Po śmierci dziadka, jej ostatniego krewnego, dziewczyna znajduje w jego biurku listy, z których wynika, że jej ojciec, Randall, jednak żyje i mieszka w Kanadzie. Niewiele myśląc, Emma podejmuje decyzję, by odbyć podróż przez ocean i go odnaleźć.

Randall Moore ma nadzieję że jego niechlubna angielska przeszłość nigdy nie wyjdzie na jaw, a już na pewno nie w momencie, kiedy jest na dobrej drodze do pokonania w wyborach swojego największego rywala i zdobycia burmistrzowskiego stołka.

Konfrontacja ich dążeń może minąć się z oczekiwaniami. Jednak nauka, co w życiu jest najważniejsze, ma swoją cenę.


       Weronika Dobrzyniecka
Stay Away       

Run Away zakończyło się w bardzo nieoczekiwany sposób, więc z pewnością sięgnę po kolejną część, by przekonać się, jak potoczyły się dalsze losy głównych bohaterów.

Premiera książki: 11.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
               Opis:
Prawdziwa miłość znajdzie Cię nawet na drugim końcu świata. Niestety, wrogowie również…
Od ostatniego spotkania Etinnette Winston i Austina Sandersa minął rok. Życie dziewczyny w końcu zaczyna układać się tak, jak zawsze tego chciała: studia, randki z nowym chłopakiem, wielkie plany na przyszłość... Spokój w jej głowie mąci tylko tajemniczy klient pizzerii, w której rozpoczęła pracę. Wkrótce jednak znaków świadczących o tym, że wokół Etinette znów dzieje się coś niepokojącego, jest coraz więcej. Kiedy jeden po drugim giną jej przyjaciele, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że związek z tymi tragicznymi wydarzeniami może mieć tylko jedna osoba – Austin Sanders. Etinnette decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce, czując, że zamiłowanie do niebezpieczeństwa po prostu ma we krwi...       Anna  Ficner-Ogonowska
Jeśli zatęsknię       

Powieść pełna emocji i drugiej szansie ? Myślę, że może być to ciekawa lektura, dlatego z pewnością sięgnę po tę książkę.

Premiera książki: 25.03.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak
Opis:               
Czasami trzeba dać losowi drugą szansę.
Gdy odnajdziesz prawdziwą miłość nawet najtrudniejsze przeszkody nie zatrzymają Cię na drodze do szczęścia.
„Jeśli zatęsknię” to wciągająca i przejmująca opowieść o życiu i wszystkich jego barwach.
Kiedy przychodzą trudne zmiany, łatwo zanurzyć się w bezdennej rozpaczy i przestać wierzyć, że nawet najboleśniejsze rany leczy czas. Jednak w największym nieszczęściu można poszukiwać szczęścia. Któregoś dnia wschodzi słońce, wiatr przegania chmury, wraca tęsknota za uczuciami. Wtedy wystarczy pamiętać, że w każdej chwili może pojawić się ktoś, dzięki komu życie nabierze znów sensu. Trzeba tylko wpuścić go do swojego świata.
Powieść Anny Ficner-Ogonowskiej tętni emocjami. Pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny, daje siłę, by odnaleźć światło, nawet gdy otacza cię największy mrok.
A Wy ? Czekacie na jakieś książki w marcu ? Piszcie w komentarzach :D

10 komentarzy:

 1. Również czekam na książkę Pudełko z marzeniami. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fajnie. Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy <3
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Może skuszę się na "Wielkie nadzieje". W tym miesiącu czekam na inne książki.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele ciekawych książek na które również z chęcią się skuszę.
  Pozdrawiam :)
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Żadna z tych książek nie należy do tych, które chętnie bym przeczytała. Za to czekam na "Płacz" Kisiel i nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam, muszę w końcu sięgnąć po coś tej autorki, bo bardzo mnie kusi :D
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Ciekawe zestawienie marcowych premier, ja akurat nie czekam na żadną z nich, ale to dlatego, że to po prostu nie moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pudełko z marzeniami zapowiada się chyba najlepiej z tego wszystkiego. Jestem go bardzo ciekawa!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię kochany czytelniku. Bardzo się cieszę, że trafiłeś na mojego bloga. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Pozdrawiam
Katarzyna ♥

Copyright © 2014 Mój Świat Literatury , Blogger
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...