Agnieszka Siepielska - ,,Antonio" (recenzja)

Czy kolejna odsłona serii o mafijnej rodzinie Valentich przypadła mi do gustu ? Zapraszam Was na recenzję ,,Antonio".,,Antonio"
Agnieszka Siepielska


Cykl: Synowie zemsty (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
Data wydania: 20 maja 2020
Czasem jeden błąd może zmienić twoje życie, o czym przekonała się Alyssa dewastując samochód, swojego byłego narzeczonego. Okazało się, że auto nie należało do jej byłego, ale do groźnego mafioso z rodu Valenti u którego zaciągnęła właśnie dług. I to pokaźny. Czy Alyssa odzyska wolność ?

Agnieszka Siepielska to szczęśliwa żona i zwariowana mama trzech wspaniałych chłopaków. Razem z swoją rodziną mieszka w małym miasteczku w Wielkopolsce. Niepoprawna romantyczka, która w 2017 roku trafiła na stronę internetową Wattpad i postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu. Pod pseudonimem A.M. Leigh opublikowałam parę historii. ,,Rhys" , czyli pierwsza część serii ,,Synowie zemsty" był jej debiutancką powieścią.

Czytając pierwszą powieść Agnieszki Siepielskiej, która była już wcześniej znana na Wattpadzie, byłam nico zawiedziona, bo oczekiwałam od ,,Rhys" czegoś więcej. Mimo wszystko wciągnęły mnie losy rodziny Valenti i byłam ciekawa, czy autorce uda się napisać intrygującą kontynuację. Postać Antonio z poprzedniej części bardzo mnie zaciekawiła i byłam ciekawa, jak potoczą się jego losy. A gdy przeczytałam opis ,,Antonio" naprawdę byłam jeszcze bardziej dobrej myśli. I słusznie. Bo ,,Antonio" to zdecydowanie lepsza powieść niż ,,Rhys" ...

Porzucona niedługo przed ślubem Alyssa nie może pozbierać się po rozstaniu ze swoim narzeczonym. Gdy widzi, samochód jej niedoszłego męża, postanawia w akcie szaleństwa go uszkodzić. Szybko się okazuje, że popełniła błąd, bowiem auto nie należało do niego, ale do ... Antonio Valentiego, a ona właśnie ma u niego pokaźny dług ...

Gdy przeczytałam opis tej historii, od razu pomyślałam, że może to być naprawdę intrygująca lektura. Alyssa to bohaterka, która od początku wzbudziła moją sympatię. Wszystko zwala się jej na głowę, jest impulsywna i przede wszystkim ... nie da sobie w kaszę dmuchać. Próbuje stanąć na nogi i zapomnieć o swoim niedoszłym mężu, ale widząc jego samochód coś w niej pęka i postanawia w akcie szaleństwa go zniszczyć, co sprowadza na nią jeszcze większe kłopoty. Alyssa ma też wiele problemów, trudną przeszłość naznaczoną tragicznym wydarzeniem, którego była świadkiem. Dziewczyna jest naprawdę wytrzymała i nie boi się Valentiego, stawia się mu. Jest czasami nieco naiwna, ale zna życie i nie jest rozpieszczona. Antonio Valenti, to z kolei mężczyzna, który też w życiu wiele widział. Zabija z zimną krwią i nie wierzy w uczucia, po tym, co zrobił mu jego stryjek. Jest skryty, nie okazuje swoich uczuć innym, ale Alyssa sprawia, że coś w nim drga. Ma wiele tajemnic i przede wszystkim jest całkiem inny, niż jego brat. Co do pozostałych bohaterów, to powracają w tej powieści Viviana i Rhys, ale oczywiście są już na dalszym planie, choć ich losy zostały wplątane w historię głównej dwójki. Nie mogło oczywiście zabraknąć Helen, czyli babci Viviany, pojawia się też Rafe, czyli człowiek Antonio oraz jego służba.

Druga część jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza, niż pierwsza odsłona serii o Valentich. Przede wszystkim autorka poszerzyła swój warsztat dzięki czemu historia jest ciekawsza, dużo się dzieje, choć później już miałam wrażenie, że niektóre sytuacje, czy powiązania były wymuszone, a autorka nie do końca wiedziała, co ma począć z dobrze rozpoczętą historią. Sam początek i główni bohaterowie są jak najbardziej na plus. Nie ma czasu na nudę, ale gdzieś w środku powieści autorka próbowała za bardzo kombinować, co nie za bardzo się udało. Babcia Helen też w wielu przypadkach po prostu przesadzała i jak w poprzedniej części niekiedy kradła show, tak tutaj po prostu rzuca niekiedy niesmacznymi żartami, ale za to Alyssa mogłaby z pewnością nadać się na jej następczynię. Ma cięty język i nie boi się z zadzierać z innymi, szczególnie z Antonio. W ,,Antonio" nie brakuje też kilku ciekawych utarczek słownych pomiędzy bohaterami, większej ilości humoru, ale za to dostajemy mniej ,,mafijnych akcji". Autorka postanowiła skupić się bardziej na rozwijaniu relacji pomiędzy głównymi bohaterami i życiu wokół nich. Nie będę też ukrywać, że niekiedy po prostu coś nie zadziałało, jak było na przykład w przypadku babci Helen. Czasami autorka powielając schematy z poprzedniej części po prostu nie umiała ich wplątać do kolejnej części, nad czym naprawdę ubolewam.

,,Antonio" to powieść, która zdecydowanie bardziej mi się spodobała, niż pierwsza część serii ,,Synowie zemsty". Nie brakuje tutaj ciekawych bohaterów i akcji. dostajemy wiele ciekawych utarczek słownych, ale i tak chyba gdzieś czegoś mi zabrakło. Alyssa i Antonio od początku wzbudzili moją sympatię i nawet dobrze czytało się ich losy, ale tak jak wspominałam były tu momenty, gdzie coś nie do końca zagrało, gdzie coś wybrzmiało inaczej niż autorka zapewne chciała. Niektóre sceny były wręcz żenujące, a przy innych śmiałam się do łez. Jednak mimo wszystko jestem dobrej myśli i zachęcona tym tomem sięgnę po kolejną część w nadziei, że autorka jeszcze bardziej ją dopracuje..


Ocena :   ✰✰✰✰✰✰ (6/10)

Za możliwość przeczytania tej powieści dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

2 komentarze:

  1. Myślę ż,e ten tytuł doskonale sprawdzi się jako lektura na wakacje. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ciągnie mnie do tej serii. Nie czytałam pierwszego tomu i na razie nie zamierzam. Nie lubię żenujący scsn w książkach.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Witam Cię kochany czytelniku. Bardzo się cieszę, że trafiłeś na mojego bloga. Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Pozdrawiam
Katarzyna ♥

Copyright © 2014 Mój Świat Literatury , Blogger
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...